Aktualności

W związku z tym, że jakiś czas nie wrzucałam tu aktualnych informacji o tym, co się dzieje u Aguli, tym razem w jednym poście postaram się zamieścić wszystko, co najważniejsze.
W maju miały miejsce obchody XVI Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Żorach oraz V Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku OREW ponownie wszystkich zaskoczył i 6. maja, podczas Przeglądu Twórczości zaprezentowano spektakl oraz film -Opowieść o tym, jak zła królowa chciała bajki uwięzić.  To dzieło sztuki (bo stworzenie takiego czegoś wraz z dzieciakami niepełnosprawnymi to ogromne wyzwanie!!) naprawdę trzeba zobaczyć!!Gdyby ktoś nie umiał znaleźć Aguli - była smerfem :) 
W czerwcu Aga zakończyła swój piąty rok szkolny w OREWie. Ależ ten czas nieubłagalnie biegnie!! I choć mnie osobiście wydaje się, że Aga dalej jest takim małym pompeluszkiem (jak to moja siostra ją nazywa :)), to dopiero na zdjęciach widać, jak staje się dorosłą panienką. Ten rok szkolny zaczynała z co drugim zębem i grzywką. Skończyła go z nowym, pięknym uzębieniem i na nowo zapuszczonymi włosami :)
Kilka zdjęć z minionego roku szkolnego można zobaczyć w galerii (tutaj).
W ubiegłą sobotę Aga bawiła się w Wesołym Miasteczku w Chorzowie - zasłużona nagroda za ciężką pracę! Ten wyjazd to był strzał w dziesiątkę. Agula była zachwycona, nie bała się karuzel, a buzia nie przestawała się uśmiechać - dowód zdjęciowy znajduje się w galerii (tutaj).

Od trzech dni Aga ma (na razie udawane) wakacje - babcia przywozi ją do OREWu po 11:00, więc nie musi aż tyle "pracować". Do południa obija się z babulą i jest z tego faktu bardzo zadowolona. Ale jeszcze trochę i będzie miała zasłużone pięciotygodniowe wakacje - najpierw tydzień z dziadkami, a później całe cztery tygodnie ze mną!! (mam nadzieję, że akurat to ją cieszy;) ).
Ale co najważniejsze - jedziemy na upragniony turnus rehabilitacyjny razem z ciocią- naszym najlepszym "pomagierem turnusowym" ;)
I w tym miejscu dziękujemy wszystkim, bez których wyjazd na ten turnus nie byłby możliwy!!