1,5% DLA AGULI

2023 rok to dla nas już trzynasty rok, kiedy prosimy o pamięć o Aguli podczas rozliczania podatku. Tym razem nie będzie to 1% , a 1,5%. Niby niewiele, a dla nas naprawdę dużo!

Z roku na rok niesamowicie pozytywnie zaskakuje mnie fakt, ile osób zechciało przekazać swój procent podatku dla Aguli (na jej turnusy, rehabilitację, pomoce terapeutyczne lub po prostu na najpotrzebniejsze, bo znikające w zastraszającym tempie pieluchy i inne środki higieniczne). Za każdym razem powtarzam ogromne Dziękuję! tym, którzy nam te 1,5% pomagają zbierać (rodzina, znajomi, przyjaciele, ich znajomi i przyjaciele itd.).


Z roku na rok przybywa osób, które zbierają 1,5%. Liczba dzieci, które potrzebują pomocy i zbierają 1,5% jest porażająca. W takich okolicznościach, proszenie o 1,5% jest trudne. A jest trudne, bo mam świadomość, że prowadzimy pewnego rodzaju rywalizację o te 1,5%. Agata jest już dużą panną. Ona nigdy nie wyzdrowieje, nigdy nie pokona Retta. Agata i Rett idą w parze. Dzień w dzień, rok w rok. Im Agata większa, tym Rett większy. Nie jest to prosta choroba. Przeciwnie - postępuje, z roku na rok jest trudniej, głównie przez to, że Aga już nie jest malutka. 1,5% zbierać będziemy tak długo, jak to będzie możliwe. Zdaję sobie sprawę, że tych wpłat z roku na rok będzie coraz mniej, ale i tak za każdą zawsze, dozgonnie będę wdzięczna.
Osobiście znamy tyle dzieciaków, które potrzebują 1,5%. Nie musimy szukać daleko - u nas w domu jest Bartuś, brat przyrodni Aguli. Ciut dalej, najbliższa naszemu sercu Zosia Błażyca, kruszyna, która jest cudem życia. Tyle koleżanek i kolegów Agi z OREWu, tyle dzieciaków ze szkoły specjalnej, tyle maleństw z rozpoznanym SMA, nowotworem i innymi potworami.
I jak wśród takiego "towarzystwa" znowu prosić o 1,5%?!


Za każde 1,5% dziękujemy. Tylko tyle i aż tyle.💗


A gdyby ktokolwiek miał problem z rozliczeniem podatkowym, to zapraszam. Postaram się pomóc (rozliczyć, przesłać do US) ;)