Turnus rehabilitacyjny


Z niewielkim opóźnieniem pragniemy podziękować Państwu za to, że Aga mogła uczestniczyć w kolejnym turnusie rehabilitacyjnym. Dzięki wpływom na subkonto w Fundacji Słoneczko (i tym indywidualnym, i wszystkim przekazanym jako 1%) w dniach 10-17 lutego Aga już po raz trzeci była na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Mazowsze w Ustroniu.
Tym razem udało nam się zabrać również ciocię Michaśką, której obecność wykorzytałyśmy na maksa :)) Agula chyba powoli czuje się w tamtym ośrodku jak w domu (kojarzy juz otoczenie i kadrę), dlatego też bez najmniejszych oporów uczestniczy w ćwiczeniach, masażach, zajęciach na basenie, seansach w grocie solnej. Widać, że bardzo dobrze się tam czuje :)
Ten turnus był wyjątkowy także z jeszcze jednego powodu. Po raz pierwszy pojechałyśmy bez wózka. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że tamta zmiana jest jak na razie trwała i Aga przestała korzystać ze swojego wózka. Wszędzie chodzi na własnych nogach, czasami bez jakiegokolwiek oporu, a czasami z małym buntem. Na turnusie było podobnie. Najbardziej bałam się posiłków, bo nie wiedziałam, czy nie będzie się buntować, uciekać z krzesła, marudzić. Ale okazało się, że martwiłam się niepotrzebnie na zapas. Bo Aga siedziała pięknie przy stole, nie marudziła, zjadała ogromne porcje- a w ogóle tego po niej nie widać!!! A w czasie wolnym od zajęć rehabilitacyjnych, w śniegu po kolana chodziła na dłuuuugie spacery i chyba one były dla niej bardziej wymagającą rehabilitacyją, niż wszystkie zabiegi w ośrodku.
Dziękujemy bardzo! Bo to dzięki Państwu, Aga mogła pojechać na ten turnus!