XV Dzień Godności już za nami

Już po raz XV w Żorach odbył się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - w tym roku pod hasłem Wychodzimy z cienia.
Jednym z organizatorów tej uroczystości był Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Żorach, czyli placówka, w której na co dzień przebywa i jest rehabilitowana Agulka.


We wtorek, 23.kwietnia, w Kinie na Starówce, odbył się IV Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością IntelektualnąWychodzimy z cienia. Wtedy też podopieczni oraz pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Żorach (jak już wyżej pisałam jest to ośrodek, w którym rehabilitowana jest Aga) przedstawili spektakt pt. Wiosna szuka cienia. Aga pięknie uczestniczyła w przedstawieniu, widać było, że podobało jej się całe zamieszanie wokół tego występu- światła reflektorów, widownia, szum, oklaski. Mała aktorka :)

Natomiast w sobotę, 27.kwietnia odbyły się właściwe obchody Dnia Godności. Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele p.w. św. Ap. Filipa i Jakuba, po której nastąpił przemarsz ulicami wokół Rynku, a następnie na scenie znajdującej się na Rynku odbyły się występy artystyczne. Pogoda nam dopisała, było kolorowo, wesoło, choć niestety w tym roku wyjątkowo mało osób razem z nami świętowało Dzień Godności. Może następnym razem będzie nas więcej!!