Przejdź do głównej zawartości

Aktualności

W związku z tym, że jakiś czas nie wrzucałam tu aktualnych informacji o tym, co się dzieje u Aguli, tym razem w jednym poście postaram się zamieścić wszystko, co najważniejsze.
W maju miały miejsce obchody XVI Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Żorach oraz V Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku OREW ponownie wszystkich zaskoczył i 6. maja, podczas Przeglądu Twórczości zaprezentowano spektakl oraz film -Opowieść o tym, jak zła królowa chciała bajki uwięzić.  To dzieło sztuki (bo stworzenie takiego czegoś wraz z dzieciakami niepełnosprawnymi to ogromne wyzwanie!!) naprawdę trzeba zobaczyć!!Gdyby ktoś nie umiał znaleźć Aguli - była smerfem :) 
W czerwcu Aga zakończyła swój piąty rok szkolny w OREWie. Ależ ten czas nieubłagalnie biegnie!! I choć mnie osobiście wydaje się, że Aga dalej jest takim małym pompeluszkiem (jak to moja siostra ją nazywa :)), to dopiero na zdjęciach widać, jak staje się dorosłą panienką. Ten rok szkolny zaczynała z co drugim zębem i grzywką. Skończyła go z nowym, pięknym uzębieniem i na nowo zapuszczonymi włosami :)
Kilka zdjęć z minionego roku szkolnego można zobaczyć w galerii (tutaj).
W ubiegłą sobotę Aga bawiła się w Wesołym Miasteczku w Chorzowie - zasłużona nagroda za ciężką pracę! Ten wyjazd to był strzał w dziesiątkę. Agula była zachwycona, nie bała się karuzel, a buzia nie przestawała się uśmiechać - dowód zdjęciowy znajduje się w galerii (tutaj).

Od trzech dni Aga ma (na razie udawane) wakacje - babcia przywozi ją do OREWu po 11:00, więc nie musi aż tyle "pracować". Do południa obija się z babulą i jest z tego faktu bardzo zadowolona. Ale jeszcze trochę i będzie miała zasłużone pięciotygodniowe wakacje - najpierw tydzień z dziadkami, a później całe cztery tygodnie ze mną!! (mam nadzieję, że akurat to ją cieszy;) ).
Ale co najważniejsze - jedziemy na upragniony turnus rehabilitacyjny razem z ciocią- naszym najlepszym "pomagierem turnusowym" ;)
I w tym miejscu dziękujemy wszystkim, bez których wyjazd na ten turnus nie byłby możliwy!!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

1% dla Aguli

2020 rok to dla nas już dziesiąty rok, kiedy na subkoncie Aguli w Fundacji Słoneczko, dzięki Państwa życzliwości, księgowane będą wpłaty 1%. Z roku na rok niesamowicie pozytywnie zaskakuje mnie fakt, ile osób zechciało przekazać swój 1% dla Aguli (na jej turnusy, rehabilitację, pomoce terapeutyczne lub po prostu na najpotrzebniejsze, bo znikające w zastraszającym tempie pieluchy i inne środki higieniczne). Za każdym razem powtarzam ogromne  Dziękuję!  tym, którzy nam ten 1% pomagają zbierać (rodzina, znajomi, przyjaciele, ich znajomi i przyjaciele itd.). Jak co roku, pozwalam sobie skopiować tekst, na czym ten 1% tak naprawdę polega: W związku z tym, że fakt zbierania 1% ciągle dla wielu ludzi jest dosyć kontrowersyjny, biorąc przykład z koleżanek "po fachu", chciałabym Państwu wytłumaczyć na czym tak naprawdę to subkonto polega.  W momencie podpisania umowy z Fundacją Słoneczko potwierdziłam, że będę przestrzegać regulaminu i zasad obowiązujących w tej Fundac

Małe podsumowanie

Od kilku dni cieszymy się Nowym Rokiem. Będzie on dla nas rokiem wielkich zmian, ale ten wpis nie jest o tym... Nie byłabym sobą, gdybym nie podsumowała krótko ubiegłego roku. Poza rozliczeniem Subkonta Aguli w Fundacji Słoneczko (dla każdego zainteresowanego- jest ono tutaj: https://photos.app.goo.gl/Se9y43y8aTqmkbu57), małe podsumowanie tego, co się u Księżnej Agi działo w ubiegłym roku. Konsultacja u ortopedy dr n.med. Barbary Jasiewicz w Poradni Ortopedycznej Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem. Obuwie ortopedyczne. Od tego roku Agula nie ma już kupowanego obuwia profilaktyczno-ortopedycznego tzw. masowej produkcji (gotowce jak np. Bartek, Dawid, Piedro itp.). Jeździmy do Julexu w Mazańcowicach, do Pana Marcina, i tam ma robione obuwie "na wymiar" - dostosowane do jej koszmarnie krzywych stóp. Wszystko po to, żeby mimo tych krzywizn, jak najdłużej sama chodziła. Nowy wózek inwalidzki specjalny. Wózek na miarę dorastającej Księ

Czternastka :)

18. lutego Księżna Agula skończyła 14 (!!!) lat.  W tym miejscu chciałabym ogromnie podziękować wszystkim, którzy o Adze w tym szczególnym dniu pamiętali.  Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w Mszy Świętej w jej intencji. Dziękujemy za wszystkie prezenty, życzenia, uśmiechy, dobre słowa. Serce matki w takich dniach jest pełne szczęścia. Stale zaskakuje mnie i wzrusza fakt, jak wielu cudownych i po prostu Dobrych ludzi otacza moje największe szczęście.  Dziękuję Wam wszystkim!!! Przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy ten wyjątkowy dzień spędzili z Agulą, którzy nie pozwolili jej odczuć chwilowego braku mamy.  Dziadziowi, który zamówił i dostarczył do OREW tort, który codziennie odbierał Agulę z busa i spędzał z nią resztę popołudnia.  Kornelii, Ani i Kaśce, które zrobiły prawdziwą imprezę urodzinową i wysyłały mi zdjęcia, żebym mogła chociaż tak zobaczyć, jak moja Księżna spędza ten dzień.  My dwie świętowałyśmy dwa dni wcześniej, w niedzielę, ale pr