Przejdź do głównej zawartości

Wakacje i turnus rehabilitacyjnyPierwszy tydzień nowego roku szkolnego za Księżną. 
Ja, Mama, bałam się tego powrotu ogromnie. I co? Kolejny raz okazało się, że Mama jest nadopiekuńcza i nie docenia własnego dziecięcia. Agata wróciła z uśmiechem na ustach, spokojna, zadowolona, stęskniona za Paniami i koleżankami. 
Jeśli chodzi o wakacje, to Aga spędziła je bardzo aktywnie. Zaczęła od turnusu rehabilitacyjnego w Ustroniu. Muszę ją bardzo pochwalić, bo mimo napiętego grafiku dzielnie wszystko znosiła i tylko czasem już była tak zmęczona, że robiła sobie krótkie drzemki przed obiadem. A po kolacji zasypiała od razu po wejściu do łóżka. Z turnusu wróciła niestety z jakimś paskudnym wirusem (dobrze, że rozłożyło ją w ostatnią noc), który po kolei przechodził na kolejnych członków rodziny, nie szczędząc nawet najmniejszego W. (ukochana ciociunia, wujo i W. przyjechali do nas na weekend :) ). Niedyspozycja Księżnej zbiegła się z gruntownym remontem łazienki i nie ukrywam, że było to nawet pewnym ułatwieniem. Aga większość czasu przeleżała, bo zwyczajnie nie miała siły, żeby wędrować po mieszkaniu (a powiem Wam, że od niedawna Aga wróciła do kilku rzeczy, których od lat nie robiła - chodzenie po całym mieszkaniu, zaglądanie w każdy kąt, wyrzucanie ubrań z szafek to jedna z tych umiejętności, o których powoli zapominaliśmy. I choć są dni, kiedy kilka razy muszę układać jedne i te same pieluchy tetrowe wyrzucone z szuflady, cieszy mnie ta aktywność ogromnie). Kolejne dwa tygodnie to sporo jednodniowych wycieczek i czasu spędzanego na dworze. Natomiast ostatnie dwa tygodnie sierpnia, to powrót do dawnej tradycji - wolne od OREWu wakacje z dziadkami. Aga z uśmiechem na twarzy codziennie rano szła do baby i dziadzi. A co robili, to wiedzą tylko oni. Były i wycieczki na działkę, i leniuchowanie w domu, i wyciąganie wszystkich dostępnych zabawek. Zwieńczenie tych wakacji to wycieczka do Oświęcimia po ciocię i W. Aga ich uwielbia, bezgranicznie. I choć nie wie, co to delikatność w stosunku do maleńkiego dziecka, i nie raz W. oberwał zabawką, to w jej oczach i uśmiechu widać, jak bardzo kocha tego małego księcia. 
Po tylu atrakcjach powrót do codzienności w OREW był naprawdę delikatny i pełen uśmiechu. Cieszymy się ogromnie, że wśród mnóstwa zmian w Ośrodku od nowego roku szkolnego, nasze dwie cudowne Panie i jedna koleżanka, Ewcia, zostały niezmienione. Całą resztę zmian trzeba po prostu zaakceptować i wierzyć, że będzie dobrze. 

Podsumowując: Aga nieustannie mnie zaskakuje. Ma teraz naprawdę dobry czas. Sporo chodzi, ładnie schudła, przez co też lepiej funkcjonuje. Humor rewelacyjny i to bez wspomagaczy typu herbatka uspokajająca. Kontakt z Agą - moim zdaniem dużo lepszy niż jeszcze nie dawno. Słucha, rozumie, na ile potrafi stara się wykonywać polecenia. 
Aga staje się cudowną nastolatką :) Aż się boję zapeszać tymi wszystkimi pochwałami, ale nie mogę się moją radością nie dzielić z innymi. 

A teraz zdjęcia:
Ubiegły rok szkolny tutaj.
Wakacje i turnus rehabilitacyjny tutaj.

Na samym końcu chciałabym tylko dodać kilka słów od siebie na temat remontu łazienki (niestety pokątnie słyszałam jak to się nam cudownie powodzi, skoro robimy taki remont). Łazienka została zrobiona naprawdę po kosztach, bez wydatków związanych z robocizną. Nie było tak, że odwidział mi się wystrój wnętrza. Odwidziało mi się natomiast łapanie Agaty na śliskich kafelkach i tłumaczenie się nauczycielce i rehabilitantowi z sinych nóg Agaty, która nie raz upadała, musząc wychodzić z wysokiej kabiny prysznicowej. Agata może teraz bezpiecznie się wykąpać, a ja nie muszę jej więcej podnosić z podłogi, po kolejnym upadku. Jeśli bezpieczeństwo dziecka jest luksusem, to owszem - nasza łazienka jest luksusowa. A dla Agi zrobię wszystko!

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

1% dla Aguli

2020 rok to dla nas już dziesiąty rok, kiedy na subkoncie Aguli w Fundacji Słoneczko, dzięki Państwa życzliwości, księgowane będą wpłaty 1%. Z roku na rok niesamowicie pozytywnie zaskakuje mnie fakt, ile osób zechciało przekazać swój 1% dla Aguli (na jej turnusy, rehabilitację, pomoce terapeutyczne lub po prostu na najpotrzebniejsze, bo znikające w zastraszającym tempie pieluchy i inne środki higieniczne). Za każdym razem powtarzam ogromne Dziękuję! tym, którzy nam ten 1% pomagają zbierać (rodzina, znajomi, przyjaciele, ich znajomi i przyjaciele itd.).

Jak co roku, pozwalam sobie skopiować tekst, na czym ten 1% tak naprawdę polega:
W związku z tym, że fakt zbierania 1% ciągle dla wielu ludzi jest dosyć kontrowersyjny, biorąc przykład z koleżanek "po fachu", chciałabym Państwu wytłumaczyć na czym tak naprawdę to subkonto polega.  W momencie podpisania umowy z Fundacją Słoneczko potwierdziłam, że będę przestrzegać regulaminu i zasad obowiązujących w tej Fundacji. Subkonto nie jes…

Małe podsumowanie

Od kilku dni cieszymy się Nowym Rokiem. Będzie on dla nas rokiem wielkich zmian, ale ten wpis nie jest o tym... Nie byłabym sobą, gdybym nie podsumowała krótko ubiegłego roku. Poza rozliczeniem Subkonta Aguli w Fundacji Słoneczko (dla każdego zainteresowanego- jest ono tutaj: https://photos.app.goo.gl/Se9y43y8aTqmkbu57), małe podsumowanie tego, co się u Księżnej Agi działo w ubiegłym roku. Konsultacja u ortopedy dr n.med. Barbary Jasiewicz w Poradni Ortopedycznej Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem.Obuwie ortopedyczne. Od tego roku Agula nie ma już kupowanego obuwia profilaktyczno-ortopedycznego tzw. masowej produkcji (gotowce jak np. Bartek, Dawid, Piedro itp.). Jeździmy do Julexu w Mazańcowicach, do Pana Marcina, i tam ma robione obuwie "na wymiar" - dostosowane do jej koszmarnie krzywych stóp. Wszystko po to, żeby mimo tych krzywizn, jak najdłużej sama chodziła.Nowy wózek inwalidzki specjalny. Wózek na miarę dorastającej Księżnej, mniej dzid…

Dziękujemy!!

Agula ogromnie, przeogromnie dziękuje na ostatnie darowizny, które pojawiły się na jej subkoncie w Fundacji Słoneczko:

Pani Halinie i Panu BernardowiPani Agnieszce i Panu IreneuszowiPanu TomkowiPani MarysiDziękujemy!!!