1% dla Aguli


2022 rok to dla nas już dwunastyrok, kiedy na subkoncie Aguli w Fundacji Słoneczko, dzięki Państwa życzliwości, księgowane będą wpłaty 1%. Z roku na rok niesamowicie pozytywnie zaskakuje mnie fakt, ile osób zechciało przekazać swój 1% dla Aguli (na jej turnusy, rehabilitację, pomoce terapeutyczne lub po prostu na najpotrzebniejsze, bo znikające w zastraszającym tempie pieluchy i inne środki higieniczne). Za każdym razem powtarzam ogromne Dziękuję! tym, którzy nam ten 1% pomagają zbierać (rodzina, znajomi, przyjaciele, ich znajomi i przyjaciele itd.).

Z roku na rok przybywa osób, które zbierają 1%. Liczba dzieci, które potrzebują pomocy i zbierają 1% jest porażająca. W takich okolicznościach, proszenie o 1% jest trudne. A jest trudne, bo mam świadomość, że prowadzimy pewnego rodzaju rywalizację o ten 1%. Agata jest już dużą panną. Ona nigdy nie wyzdrowieje, nigdy nie pokona Retta. Agata i Rett idą w parze. Dzień w dzień, rok w rok. Im Agata większa, tym Rett większy. Nie jest to prosta choroba. Przeciwnie - postępuje, z roku na rok jest trudniej, głównie przez to, że Aga już nie jest malutka. 1% zbierać będziemy tak długo, jak to będzie możliwe. Zdaję sobie sprawę, że tych wpłat z roku na rok będzie coraz mniej, ale i tak za każdą zawsze, dozgonnie będę wdzięczna.
Osobiście znamy tyle dzieciaków, które potrzebują 1%. Nie musimy szukać daleko - u nas w domu jest Bartuś, brat przyrodni Aguli. Ciut dalej, najbliższa naszemu sercu Zosia Błażyca, kruszyna, która jest cudem życia. Tyle koleżanek i kolegów Agi z OREWu, tyle dzieciaków ze szkoły specjalnej, tyle maleństw z rozpoznanym SMA, nowotworem i innymi potworami. 
I jak wśród takiego "towarzystwa" znowu prosić o 1%?! 

Za każdy 1% dziękujemy. Tylko tyle i aż tyle.💗

A gdyby ktokolwiek miał problem z rozliczeniem podatkowym, to zapraszam. Postaram się pomóc (rozliczyć, przesłać do US) ;)